Witamy na stronie OSP w Łaziskach

20737

Your IP: 3.239.33.139
2021-03-07 08:11

W dniu 27.02.2021 roku o godzinie 16:06 zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju w Turzy Śląskiej na ul. Wodzisławskiej. Po dojeździe na miejsce potwierdzone zostało zgłoszenie o plamie oleju na odcinku 500m. Plama została zneutralizowana za pomocą sorbentu. Współpracowaliśmy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Turzy Śląskiej.

olej 1olej 2olej 3

W dniu 26.02.2021 o godzinie 15:01 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze drewnianej stajni z pomieszczeniami gospodarczymi w Skrzyszowie na ul. Jana Pawła II. Do pożaru udaliśmy się zastępem GBA Mercedes-Benz Atego w składzie 5 osobowym. Po przyjeździe na miejsce podawaliśmy wodę oraz strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych gasili palący się budynek zewnątrz. Po wstępnym ugaszeniu budynku strażacy weszli do środka w celu ugaszenia tlących się elementów wyposażenia stajni oraz wynosili spaloną słomę. Z budynku wyniesione zostały 2 butle z gazem propan-butan. Współpracowaliśmy z OSP Gołkowice, OSP Godów, OSP Turza Śląska, OSP Mszana, OSP KSRG Połomia, OSP Olza, OSP KSRG Czyżowice, 2 zastępami z JRG Wodzisław Śląski oraz zastępem z JRG Rydułtowy.

Źrodło: Facebook

skrzyszow 1skrzyszow 2skrzyszow 3skrzyszow 4skrzyszow 5skrzyszow 6skrzyszow 7skrzyszow 8

Dzisiaj (20.02.2021) o godzinie 13:55 otrzymaliśmy zgłoszenie o upadku paralotniarza w Godowie na ul. Granicznej. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA Mercedes Benz Atego w składzie 6 osobowym. Po dojeździe na miejsce rozpoczęliśmy przeszukiwania pobliskich ulic w celu zlokalizowania paralotniarza, lecz owe działania nie przyniosły skutku. Nasz zastęp wraz z zastępem 661[s]40 udał się do Łazisk na ul. Powstańców Śląskich gdzie paralotniarze mieli punkt startowy. Z informacji uzyskanych od przechodniów którzy widzieli paralotniarzy wynikało że lata ich trzech I jeden spadł w okolicach Rzeki w Godowie. W celu przeszukiwań okolic przy granicznych zadysponowany został Śmigłowiec Poszukiwawczy który nie zlokalizował paralotniarza. Ostatecznie działania zostały zakończone a z informacji uzyskanych od paralotniarzy którzy wylądowali wynikało że w powietrzu znajdowali się tylko oni dwaj. Na miejsce akcji zadysponowane zostały OSP Godów, OSP Skrzyszów, OSP KSRG Łaziska, 3 zastępy z JRG Wodzisław Śląski, 3 zastępy z SGPR Jastzrębie Zdrój, 2 zastępy z Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej z Radzionkowa, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Katowicach, Śmigłowiec Poszukiwawczy z Grupy Poszukiwawczej.

lotnia 1lotnia 2lotnia 3lotnia 4lotnia 5

W dniu 06.02.2021 roku o godzinie 8:57 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze garażu wolnostojącego przy zabudowaniach gospodarczych. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA Magirus Deutz w składzie 6 osobowym. Po dojeździe na miejsce jako pierwsi rozwinęliśmy 3 linie gaśnicze I wprowadziliśmy rotę strażaków. W trakcie akcji gaśniczej otrzymaliśmy informację że w budynku znajdować mogą się butle z gazem propan-butan. Ze względów bezpieczeństwa rota strażaków kontynuowała gaszenie zewnątrz poprzez bramę garażową oraz okna. W budynku znajdował się gołębnik, lecz żadnego ze zwierząt nie udało się uratować. Współpracowaliśmy z 2 zastępami z JRG Wodzisław Śląski,OSP Godów, OSP Skrzyszów,OSP Gołkowice, Policją, Ratownictwem Medycznym oraz Pogotowiem Energetycznym.

garaz 1garaz 2garaz 3garaz 4garaz 5garaz 6

Dzisiaj (05.02.2021) o godzinie 14:48 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze domu w Krostoszowicach na ul. Szybowej. Według informacji uzyskanych od SKKP zgłaszającym zdarzenie jest dziecko. Z racji na serwis naszego pierwszego wyjazdu 669[s]67 do pożaru udaliśmy się zastępem GBA Magirus Deutz 669[s]66 w składzie 6 osobowym. Podczas dojazdu na wysokości Skrzyszowa otrzymaliśmy informację że zgłoszenie to alarm fałszywy i możemy zawracać do jednostki.

samochod